Kontakt

Kundeservice webshop
Tlf: +45 23 29 93 42

info@great-greenland.gl

 

Hovedkontor GL & DK

Great Greenland A/S
Havnevej B-1274, Postboks 519
3920 Qaqortoq
Grønland
Tlf: +299 64 24 33
Fax: +299 64 29 33
E-mail: info@great-greenland.gl 

Kundeservice webshop
Great Greenland A/S
Smedeland 10
2600 Glostrup
Danmark
Tlf: +45 23 29 93 42

Virksomhedsbesøg & Visitor Center i GL

Aviaja Holm Jensen
Tlf: +299 64 71 23
E-mail:aviaja@great-greenland.gl







Great Greenland showrooms & butik


Grønland
Havnevej B-1276
3920 Qaqortoq

Tlf: +299 64 71 33
Åben hverdage 10-16 og ved besøg af krydstogtskibe.

Danmark
Smedeland 10
2600 Glostrup

Tlf: +45 23 29 93 42
Åben for besøg hverdage ml. 9-16 fredag ml. 9-15


Salg af sælskind internationalt

Great Greenland A/S
Havnevej B-1274, Postboks 519
3920 Qaqortoq
Grønland

Aviaja Holm Jensen
Tlf: +299 64 71 23
E-mail:aviaja@great-greenland.gl

Salg og marketing


Kommerciel chef / CCO
Heidi Svarre
Tlf: +45 21 35 03 35
E-mail: heidi@great-greenland.gl

International Salg & Marketingschef (barsel)
Marie Larsen
Tlf: +45 23 29 93 42
E-mail: marie@great-greenland.gl



Indhandling & løngarvning

Ketzia Markussen Permien
Tlf.: +299 64 71 07
E-mail: ketzia@great-greenland.gl

Aviaja Holm Jensen
Tlf: +299 64 71 23
E-mail:aviaja@great-greenland.gl

Produktionsleder
Isak Jensen
Tlf: +299 64 24 33
E-mail: isak@great-greenland.gl

Bogholderi

Regnskabschef
Lars Løftgaard
E-mail: larsl@great-greenland.gl
Tlf DK: +45 27 15 84 88
Tlf GL: +299 53 97 70

Thora Hjalgrimson
E-mail: thora@great-greenland.gl
Tlf: +299 64 71 20


Global Product Manager

Lene Rude
E-mail: Lene@great-greenland.gl
Tlf: +45 40 61 21 09








Der er ingen produkter i denne kategori.