• Fri fragt ved køb over 2500,-• Levering uden for DK fratrækkes moms ved kassen• Levering DK dag til dag• Levering GL & udland 2-5 dage

Kontakt os


WEBSHOP KUNDESERVICE:

E-Mail: info@great-greenland.gl
Tlf/SMS: +45 23 29 93 42

Telefonen er åben i hverdage mellem kl. 9-15. Du kan også sende os en SMS og vi kontakter dig hurtigst muligt. 




Hovedkontor GL & DK   Great Greenland Butikker
  Great Greenland A/S
Havnevej B-1274, Postboks 519
3920 Qaqortoq
Grønland
Tlf: +299 64 24 33
Fax: +299 64 29 33
Cvr:13596492
E-mail: info@great-greenland.gl 
    Butik & Garveri Grønland
Havnevej B-1274, Postboks 519
3920 Qaqortoq
Grønland
Tlf: +299 64 71 23

Åben for besøg hverdage 10-16 (Særligt åbent ved besøg af krydstogtskibe)
         
  Great Greenland International
Smedeland 10
2600 Glostrup
Danmark
Tlf: +45 23 29 93 42
Cvr:35432655
E-mail: info@great-greenland.gl
    Butik & Showroom Danmark
Smedeland 10
2600 Glostrup
Danmark
Tlf: +45 23 29 93 42

Åben for besøg hverdage ml. 9-15. (Eller efter særlig aftale med personale)
Ledelse for GG
 
        
  Direktion

Direktør for Great Greenland


Preben Møller
Tlf: +299 64 71 24
E-mail: preben@great-greenland.gl
GG, Grønland
    Leder af Internationalt Salg & Marketing

Daglig Leder, Great Greenland, International.

Marie Larsen
Tlf: +45 23 29 93 42

E-mail: marie@great-greenland.gl
GGI, Danmark
         
  Leder af Visitor Center i GL & ansvarlig for Internationalt skindsalg

Aviaja Holm Jensen
Tlf: +299 64 71 27
E-mail: aviaja@great-greenland.gl
GG, Grønland
    GGI

Key Account Manager GGI &

Event Manager

Jacqline Negosanti
Tlf: +45 29 39 62 92
E-mail: jacqueline@great-greenland.gl
GGI, Danmark
         
  Bogholderi GG

Regnskabschef


Lars Løftgaard
DK: +45 27 15 84 88
GL: +299 53 97 70
E-mail: larsl@great-greenland.gl
GG, Grønland
    Key Account Manager GGI

Stella Mørch Hansen 
Tlf: +45 23 29 93 62
E-mail: stella@great-greenland.gl
GGI, Danmark
         
  Bogholderi GG

Thora Hjalgrimson
Tlf: +299 64 24 33

Fax: +299 64 29 33
E-mail: thora@great-greenland.gl
GG, Grønland
  Garveri & Sorteringsleder

Jens Jensen
Tlf: +299 64 71 03
Mobil: +299 64 24 33
Fax: +299 64 29 33
E-mail: jens@great-greenland.gl
GG, Grønland
         
  Indhandling

Indhandlingsleder
Hendrik Kloster
Mobil: +299 25 24 33
Tlf: +299 64 71 28
E-mail: hendrik@great-greenland.gl
GG, Grønland
    Indhandling Bogføring

Ketzia Markussen Permien
Tlf.: +299 64 71 07
E-mail: ketzia@great-greenland.gl
GG, Grønland
         
       
@Greatgreenland
 
Great Greenland international
Navn:
E-Mail Adresse:
Forespørgsel: